Cilt Lekeleri İle Baş Etmenin Yolu

Cilt lekeleri denildiğinde herkesin aklına ilk güneş lekeleri geliyor, ancak cilt lekeleri sadece güneş lekerinden oluşmaz. Ağda, sigara, sivilce, yaşlılık belirtileri, çiller, doğuştan gelen lekeler, hamilelikte oluşan lekeler ve tabi güneş lekeleri cilt lekeleri arasında değerlendirilir. Bunlardan doğuştan gelen lekeler dışındakiler durduk yere oluşmuyor, güneş koruyucu sürmemek yada sivilcelerle oynamak, sıkmak, kişisel alışkanlıklar bunların hepsi cildimizde birer iz bırakıyor.

Cilt lekeleri ile baş etmek yada cilt lekelerinin en baştan oluşmasını önlemek için sağlıklı yaşamak, güneş koruyuculu ürünleri sürekli  kullanmak, sivilcelerle, siyah noktalarla uğraşmamak, cilt bakımımızı düzenli yapmak yeterli. Bu lekeler oluştuktan sonra kesin çözüm bulmak biraz zor, kimyasal işlemler gerektiriyor malesef. Piyasada bulunan beyazlatıcı kremler oldukça yüksek oranda kimyasal maddeler içerdiğinden sürekli kullanılması lekelere çözüm gibi gözüksede yüksek düzeyde kimyasala maruz kalmak hoş değil. Bu nedenle haftalık yapılan maskeler, özellikle bitkisel içerikli ve antiaging özellik içeren maskeler kullanıcılara daha çekici geliyor. A, E ve C vitamini cilt lekelerine karşı faydalı olan vitaminlerdir. Beslenmemizde bu vitaminler açısından dikkat ettiğimizde, takviye aldığımızda yada kozmetik ürünlerimizin içerisinde bu vitaminlerin olmasına dikkat ettiğimizde lekelerin hafiflemesini sağlayabiliriz.

Yüz bölgemize uyguladığımız ağda nedeni ile oluşan bölgesel kararmalarda, limonene içerikli ürünler kullanmak her zaman etkilidir. Cildinizde yavaş yenilenme varsa, nem kaybı yüksekse yani kuru bir cilde sahipseniz, bu tarz lekelerin oluşması hızlanıyor. Limonen içerikli ürünler kullanmak yada direk limon suyu sürmek, cildinizde kan akışını hızlandırdığı için cilt yenilenmeniz de bir okadar hızlanır. Ağda öncesi bebek pudrası uygulamanın bu lekelerin önüne geçmenizde yardımcı olabileceği söylenir.

Ciltteki sebuma çare bulmak, otomatikman sivilceleri önlediği için sivilce lekerine baştan çözüm bulmuş oluruz. Makyajdan yorgun düşmüş, kişisel alışkanlıklar nedeni ile solan ve kararan cildimize canlandırıcı maskeler uygulamak ve bunların doğal içerikli olmasına dikkat etmek her zaman önemli.

Bu konularda en çok tercih edilen, yüz yıllardır tüm kadınların doğal maske dediğinde aklına gelen ilk ürün, kildir muhakkak.

Kil maskeleri, cildi arındırma ve doğadan gelen, kendi yapılarındaki mineraller ile oldukça özellikli ürünlerdir. Kozmetik sektöründeki gelişmeler ile kil maskelerinin özellikleri arttırıldı ve bir üründen birden fazla etki almak artık mümkün.

Isolde Perfect Antiaging Beyaz Kil Maskesi, cildi derinlemesine arındırmak ve yağ-nem dengesi sağlamak konusunda oldukça profesyonel. Kullanıcı emnuniyetinin son derece yüksek olduğu beyaz kil maskesi, cildi canlandırır,gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. İçerisindeki limonen, E vitamini sayesinde, cilt lekerinin, renklerinin açılmasında son derece etkilidir.

Aloe Vera özleri ile doğal bir parlaklık verir. Kil, ciltteki fazla sebumu emdiği için sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır,jojoba yağı ile cildi besler ve yumuşatır. Düzenli olarak uygulandığında cilde nefes aldırır ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini geciktirir, ölü cilt hücrelerini temizler. Menthol ile yenilenmeyi hızlandırır ve cildi ferahlatır.

Hayatınızda yapacağınız radikal değişiklikler ile doğal olanı ve sağlıklı olanı tercih ederek aslında hayatınızdaki bir çok problemden uzaklaşmış olursunuz. Doğal içerikli ürünler, sağlıklı beslenme, düzenli bakım yaşlanmanızı engellemez ancak güzel yaşlanmanıza olanak sağlar.

Her yaşınızın ve her gününüzün ayrı güzel olması dileği ile… Ve elbette biz her halimiz ile güzeliz…

admin

Bunları da Beğenebilirsin

No Comment

Leave your thought