Aloe Vera’nın Cilde Etkileri

Aloe vera’nın anavatanı Afrika’dır. Cilde faydalı olan türü ise, Aloe barbadiensis’dir. Bu bitkinin bu kadar meşhur olmasının sebebi, içerisindeki jel. Bu jel yapı, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri başta olmak üzere 12 çeşit vitamin, kalsiyum, demir, potasyum gibi toplam 20 farklı mineral ve alanine, arginine gibi adını pek bilmediğimiz ama vücudumuz için oldukça faydalı olan 18 farklı aminoasit olduğu biliniyor. Bu nedenle bitkisel bazlı kozmetik ürünlerin pek çoğunda görüyoruz.

Peki bu Aloe Vera’nın faydaları neler hemen bakalım;

Cilt sağlığı üzerindeki etkileri inanılmazdır. Ciltte leke,kırışıklık gibi belirtilere neden olan serbest radikaller ile savaşarak, cilt dokusunu güçlendirir ve direnç verir. Cilt yanıkları ve ezgamaya iyi gelen aloe vera jeli, ağrı ve şişlikleri de azaltır. Allerjik reaksiyondan, güneş yanıklarına kadar tedavi yeteneği çok yüksektir. Parlayan, nemli ve genç bir cildin temellerini atar. Akne tedavisi, güneş yanıkları, ciltte erken yaşlanma, cilt kuruluğu, kızarıklık, cilt döküntüsü gibi cilt problemlerine de iyi gelen aloe vera jeli, bu özelliklerinden dolayı da oldukça kıymetli bir bitkidir.

Hamilelik döneminde ya da farklı nedenler ile yüzde meydana gelen cilt lekelerinin giderilmesi için düzenli olarak kullanılabilir. Aynı şekilde vücudun başka bölgelerinde oluşan vücut çatlaklarının giderilmesinde de kullanabilirsiniz.

Kendinden güneş filtresi olan bir bitkidir. İçene girdiği ürüne SPF koruma özelliği katar. Böylece güneşin zararlı ışınlarından meydana gelen leke ve kırışıklık oluşumlarınında önüne geçmiş olunur.

Isolde Perfect Cilt Temizleme Toniği, %5 oranında Aloe Vera özleri içerir. Özellikle hassas ciltlere uyumludur. Cildi kurutmadan temizler, nazik bir dokunuş sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiş ve yüksek başarı sağlamıştır.

admin

Bunları da Beğenebilirsin

No Comment

Leave your thought